Szkolenie dla pracowników Izb Wytrzeźwień

W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie trybu doprowadzania, przyjmowania i zwalniania osób w stanie nietrzeźwości oraz organizacji izb wytrzeźwień i placówek utworzonych lub wskazanych przez jednostkę samorządu terytorialnego (§22 ust. 4) prezentujemy Państwu szkolenie, obejmujące następujące zagadnienia:

1. Bezpieczne używanie środków przymusu bezpośredniego
  2. Udzielanie pierwszej pomocy
  3. Profilaktyka rozwiązywania problemów alkoholowych

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

1. Czas trwania szkolenia: 1 dzień (w zależności od programu, ok. 7 godz.)
  2. Proponujemy dwa warianty realizacji szkolenia:
  • kompleksowe – przymus bezpośredni, pierwsza pomoc i profilaktyka rozwiązywania problemów alkoholowych;
  • kompaktowe bezpieczne stosowanie środków przymusu bezpośredniego i udzielanie pierwszej pomocy (bez profilaktyki)

UWAGA!

Jeśli chcą Państwo uzyskać usługę zwolnioną z VAT
PROSZĘ POBRAĆ I WYPEŁNIĆ OŚWIADCZENIE
(druk znajduje się pod linkiem)

Oswiadczenie_dot_VAT

PROWADZĄCY ZAJĘCIA

Doświadczeni specjaliści-trenerzy (funkcjonariusze Policji – szkoleniowcy ze Szkoły Prewencji Policji), posiadający uprawnienia państwowe i resortowe do prowadzenia szkoleń z przedmiotowego zakresu.

Termin i miejsce szkolenia
każdorazowo ustalamy indywidualnie,
specjalnie dla Państwa pracowników.

Dla naszych STAŁYCH Klientów 5% zniżki!

Jesteśmy firmą szkoleniową mającą bogate doświadczenie w organizacji i prowadzeniu szkoleń w przedmiotowej tematyce. Przeszkoliliśmy już załogi Izb Wytrzeźwień z Bydgoszczy, Gliwic, Krakowa, Grudziądza, Zabrza, Tychów, Sosnowca, Opola, Piły, Torunia, Wrocławia i Zielonej Góry (na Państwa życzenie chętnie udostępnimy imienne referencje naszych dotychczasowych Klientów).

CEL:

• Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z bezpiecznymi i nieszkodliwymi metodami stosowania środków przymusu bezpośredniego (siły fizycznej) w stosunku do agresywnych pacjentów Izby Wytrzeźwień.
  • Celem szkolenia jest również przyswojenie zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz profilaktyka rozwiązywania problemów alkoholowych.

DLA KOGO:

• Szkolenie jest przeznaczone SPECJALNIE dla pracowników Izby Wytrzeźwień, a zwłaszcza dla opiekunów i innych osób mających bezpośredni kontakt z pacjentami Izby.

PROGRAM:

1. Bezpieczny przymus bezposredniMetody bezpiecznego obezwładniania i stosowania nieszkodliwych środków przymusu bezpośredniego
    (ok. 4 godzin)

• ćwiczenia praktyczne (chwyty, dźwignie, uciski na miejsca wrażliwe, transport agresywnego pacjenta) ze szczególnym uwzględnieniem osoby znajdującej się pod wpływem alkoholu
      .
  2. Pierwsza pomocPierwsza pomoc
    (ok. 2,5 godziny)

• wprowadzenie teoretyczne
    • ćwiczenia praktyczne (sztuczne oddychanie, masaż serca przy użyciu fantomu, krwotoki, złamania i inne urazy)
      .
  3. Profilaktyka rozwiązywania problemów alkoholowych
    (ok. 1,5 godziny)

• przyczyny, objawy, fazy i skutki problemów alkoholowych,
    • zespoły psychopatologiczne w przebiegu choroby alkoholowej, współuzależnienie,
    • działania profilaktyczne sprzyjające zapobieganiu powstawania problemów związanych z nadmiernym spożywaniem alkoholu.